הדיבוק- בין שני עולמות

hadibook

מתלבטים במה לבחור? נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הצגת התאטרון המתאימה לכם

מתוך הביקורות:

"הצגה המצליחה בו בזמן לגעת בחומרים המיתיים של המחזה האלמותי של אנסקי ובהצגה המפורסמת של וכטנגוב, ועם זאת להביא לבמה רוח שטות צעירה ורעננה… השילוב בין בובות ואנשים מביא לסיפור המוכר רוח הומוריסטית וליצנית אבל גם מצליח ברגעים הקריטיים להמריא לגבהים רומנטיים… פרודיה מתוחכמת אבל גם מלאת אהבה וגעגוע למקור… השיא בהפקה הוא רגע דרמטי ומפתיע, תיאטרלי מבריק ומרשים, שמגלה מחדש את הקסם הראשוני של הסיפור הישן והופך את סיפור הדיבוק למציאות תיאטרלית חיה ומפעימה".  שי בר יעקוב – "ידיעות אחרונות"

"… הבובות שנבנו בקפידה הופעלו באופן מדהים  וסחפו עמן את הקהל עמוק עמוק לתוך ההתרחשות הבימתית… המעברים בין השחקנים לבובות, בין הדמויות ובין הסצנות חלקים לחלוטין ומאפשרים התמכרות מוחלטת…הסוף שבו לאה עוברת בין העולמות הוא לא פחות ממופתי. היה פשוט מענג. כשעה ורבע ללא הפסקה עברו במהרה והותירו חשק לצפות שוב"  מאיה אלדר – תרבות "כל העיר"

"מופע רענן ומעניין… השימוש בבובות ובשחקנים מוצלח ועשיר בדמיון חזותי, אך גם בהומור נדיב. לשיאה מגיע ההצגה בתמונת הגרוש של הדיבוק. תמונה מורכבת ותאטרלית להפליא. יפה לעין ומהנה ברוחו השובבה."  אליקים ירון – "מעריב"

למי מתאים?
חברות, ארגונים, חוגי בית ואולמות תרבות.

אורך המופע
כשעה ורבע

להזמנה

סיפור רוחות רומנטי.  סיפורם של חנן ולאה, שני אוהבים הנקרעים זה מזו ע"י סנדר, אבי הכלה שמשיא אותה לבן עשירים… חנן, שבור הלב על אובדן אהובתו מת מצער, ולאה, שאינה יכולה לשאת את חייה בלעדי אהובה, הולכת ביום חתונתה אל קיברו בוכה על אהובה ומתחננת שישוב אליה מעולם המתים. חנן עולה אליה נכנס בה ודבק בה כדיבוק. הכלה המדובקת נלקחת אל הרב עזריאל המצליח לאחר קרב לחיים ולמוות לגרש את רוחו של חנן מגופה של לאה, אך היא בראותה את רוחו פורחת ועולה לה, אינה מוצאת סיבה להישאר בעולם הזה ומחליטה ללכת אחריו אל העולם הבא והאהבה מנצחת. ההצגה משלבת תיאטרון בובות, כדימוי להפעלה של עולם החומר ע"י עולם הרוח. השחקנים מגלמים חלק מדמויות המחזה ומשמשים כמפעילים גלויים של הבובות. המתח שבין השחקן והבובה, המפעיל והמופעל, שופך אור חדש על הדיבוק. ההצגה נוצרה בשיתוף תיאטרון הבימה לפסטיבל ישראל 2008

להזמנה

הצגות דומות לבחירתך

חזרה- גלריית תאטרון

מתלבטים במה לבחור? נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הצגת התאטרון המתאימה לכם

Comments are closed.